زمان بارگیری طولانی شد؟ کلیک کنید.
در حال بارگیری، لطفا شکیبا باشید.
در حال خواندن: دانلود ماینکرافت Minecraft نسخه 1.16.5 + پشتیبانی + شرح‌کوتاه

تازه ها

 

زمان مطالعه: ( تعداد کلمات: )

دانلود ماینکرافت Minecraft نسخه 1.16.5 + پشتیبانی + شرح‌کوتاه

همراه شرحی کوتاه از بازی ماینکرافت

ماینکرافت چگونه است؟

Minecraft یک بازی ویدیویی SandBox است که توسط Mojang ساخته و توسعه داده شده است. این بازی توسط Markus “Notch” Persson در زبان برنامه نویسی جاوا ایجاد شده است. این بازی در سال 2009 به طور عمومی منتشر شد و از آن زمان تا به الان در چندین سیستم عامل دیگر توسعه داده شده است و با فروش 200 میلیون نسخه‌ای و 126 میلیون کاربر فعال ماهانه از سال 2020 ، یکی از پرفروش ترین مجموعه بازی های ویدیویی از ابتدا تا کنون است.

در ماینکرافت، بازیکنان با جهانی تقریباً بی نهایت روبه‌رو هستند و باید مواد اولیه ، ابزارها و منابع را کشف و استخراج کنند و سازه هایی برای حفاظت از خود و یا… بسازند. بسته به حالت بازی ، بازیکنان می توانند با “دشمنان” کنترل شده توسط کامپیوتر مبارزه کنند و همچنین با بازیکنان دیگر در همان جهان همکاری کنند یا در برابر آنها رقابت کنند. حالت های بازی شامل یک حالت بقا ، که در آن بازیکنان باید منابعی را برای ساختن جهان و حفظ سلامتی خود بدست آورند و یک حالت خلاقانه ، که بازیکنان منابع نامحدود دارند. بازیکنان می توانند بازی را تغییر دهند تا مکانیک، موارد و دارایی های جدید گیم پلی ایجاد کنند و حالت هاردکور (Hardcore) مانند حالت بقا است اما با این تفاوت که شما مانند دنیای واقعی فقط یک بار حق زندگی دارید و حالت های مختلف دیگر…

مختصری از گیم پلی بازی

ماینکرافت یک بازی سه بعدی SandBox است که هیچ هدف خاصی را دنبال نمی‌کند و به بازیکنان اجازه می دهد تا در انتخاب نحوه انجام بازی آزادی کافی داشته باشند. با این وجود ، یک سیستم دستاورد وجود دارد که در نسخه جاوا بازی با عنوان “پیشرفت” (advancements) و در درگاه های پلی استیشن “تروفی” (trophies) شناخته می شود.

گیم پلی به طور پیش فرض در دید اول شخص است ، اما بازیکنان گزینه دید سوم شخص را نیز دارند. دنیای بازی از بلاک های سه بعدی تشکیل شده است که عمدتا مکعب ها و مایعات “بلوک” نامیده می شوند این بلوک ها نمایانگر مواد مختلفی مانند خاک، سنگ، سنگ معدن، تنه درختان، آب و گدازه و… است.

دید اول شخص در ماینکرافت

گیم پلی اصلی حول چیدن و قرار دادن این اشیا است. این بلوک ها در یک شبکه سه بعدی مرتب شده اند ، در حالی که بازیکنان می توانند آزادانه در سراسر جهان حرکت کنند. بازیکنان می توانند بلوک ها را “استخراج” (Mine) کنند و سپس آنها را در جای دیگر قرار دهند.

بسیاری از مفسران (تفسیر کنندگان) سیستم فیزیک بازی را غیرواقعی توصیف کرده اند. این بازی همچنین شامل ماده ای معروف به نام RedStone است که می تواند برای ساخت دستگاههای اولیه مکانیکی ، مدارهای الکتریکی و دروازه های منطقی مورد استفاده قرار گیرد و ساخت بسیاری از سیستم های پیچیده را امکان پذیر می کند.

دنیای بازی در حالی که بازیکنان آن را کاوش می کنند ، با استفاده از یک نقشه که در زمان ایجاد جهان از ساعت سیستم به دست می آید (یا توسط بازیکن مشخص می شود) ، تقریباً بی نهایت است و به صورت الگوریتمی تولید و ساخته می شود. در حرکت عمودی محدودیت هایی وجود دارد ، اما Minecraft اجازه می دهد تا یک دنیای بازی بی نهایت بزرگ در صفحه افقی ایجاد شود. به دلیل مشکلات فنی در هنگام رسیدن به مکان های بسیار دور ، با این وجود مانعی وجود دارد که بازیکنان از مکان های فراتر از 30،000،000 بلوک از مرکز عبور نمی کنند. این بازی با تقسیم داده های جهان به بخشهای کوچکتری به نام “تکه” (chunks) که فقط هنگام پخش در نزدیکی ایجاد یا بارگیری می شود، به این مهم دست می یابد. جهان به بیوم های مختلف از بیابان ها تا جنگل ها تا مزارع برفی تقسیم شده است. زمین شامل دشت ها ، کوه ها ، جنگل ها ، غارها و اجسام مختلف گدازه و آب است. سیستم زمان درون بازی یک چرخه شبانه روزی را دنبال می کند و یک چرخه کامل 20 دقیقه در زمان واقعی طول می کشد.

هنگام شروع دنیای جدید ، بازیکنان باید یکی از پنج حالت بازی و همچنین یکی از چهار شکل دشواری بازی را انتخاب کنند ، از صلح آمیز تا سخت. افزایش دشواری بازی باعث می شود که بازیکن آسیب های بیشتری را از دشمنان ببیند و همچنین دارای اثرات خاص دیگر دشواری باشد. به عنوان مثال ، سطح مسالمت آمیز از تخم ریزی (ایجاد) جمعیت های متخاصم جلوگیری میکند.

Minecraft علاوه بر دنیای ماورا (دنیای اصلی) دارای دو بعد دیگر با نام های: ندر (Nether) و پایان (End) است. Nether یک بعد جهنمی است که از طریق پورتال های ساخته شده توسط بازیکن قابل دسترسی است. این مورد شامل بسیاری از منابع منحصر به فرد است و می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای سفر در مسافت های طولانی در جهان ماورا زمین، یعنی هر بلوک در جهان ماورا برابر ۸ بلوک در جهان اصلی است. بازیکن می تواند یک رئیس اختیاری رئیس به نام Wither از مواد موجود در ندر بسازد. جهان اند (پایان) سرزمینی بایر (بایر یعنی زمین های غیر قابل استفاده و کشت) است و از بسیاری جزایر تشکیل شده است. اژدهای رئیس به نام Ender Dragon در جزیره اصلی ساکن است. کشتن اژدها دسترسی به یک درگاه خروج را باز می کند ، که پس از ورود به پورتال پایان بازی و شعری که توسط جولیان گوف ، رمان نویس ایرلندی سروده شده است، نمایان میشود. بازیکنان سپس به نقطه تشکیل شده اولیه خود منتقل می شوند و ممکن است بازی را به طور نامحدود ادامه دهند.

والپیپر:

والپیپر هایی با کیفیت 1080p:

برای دانلود هر والپیپر بر روی دکمه مرود نظر کلیک کنید.

والپیپر هایی باکیفیت 1440p:

برای دانلود هر والپیپر بر روی دکمه مرود نظر کلیک کنید.

گذرواژه فایل فشرده

freegames.ir

راهنما

راهنمای دانلود و نصب بازی

الزامات

سیستم مورد نیاز بازی

باکس دانلود بازی

دانلود بازی ورژن ۱.۱۶.۵

ورژن Tlauncher حجم ۱۵ مگابایت
راهنما
  • تمامی نسخه ها پس از دانلود نیاز به دانلود دیتای نسخه بازی مورد نظر شما دارد که پس از نصب لانچر مورد نظر و پلی کردن بازی شروع به دانلود می‌شود و به همین علت در اولین اجرای بازی ممکن است با تاخیر روبه‌رو شوید.
الزامات

این بازی الزاماتی ندارد

  • تمامی نسخه ها پس از دانلود نیاز به دانلود دیتای نسخه بازی مورد نظر شما دارد که پس از نصب لانچر مورد نظر و پلی کردن بازی شروع به دانلود می‌شود و به همین علت در اولین اجرای بازی ممکن است با تاخیر روبه‌رو شوید.

1 دیدگاه

  1. علی

    ناموسا دمتون گرم با این سایت😍

    پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در پینترست پین کنید

این را به اشتراک بگذارید